ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9234054
*
nr 923 4054
Spegel
3 delar, Sekelskiftet, höjd: 27
Utrop:
400 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 november 2014
kl 19:36:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/11 11:17:22
1
150 kr
8/11 19:34:17
2
150 kr
8/11 19:34:17
1
150 kr (Budbetjänt)
8/11 19:34:26
2
200 kr
10/11 19:19:20
3
250 kr
10/11 19:26:50
4
300 kr
10/11 19:28:19
3
350 kr
10/11 19:28:26
5
Vinnande bud
10/11 19:31:14
4
450 kr
10/11 19:31:14
5
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskiftet spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53
-
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 923 4054
Spegel
3 delar, Sekelskiftet, höjd: 27
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/11 11:17:22 | 1 | 150 kr |
8/11 19:34:17 | 2 | 150 kr |
8/11 19:34:17 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
8/11 19:34:26 | 2 | 200 kr |
10/11 19:19:20 | 3 | 250 kr |
10/11 19:26:50 | 4 | 300 kr |
10/11 19:28:19 | 3 | 350 kr |
10/11 19:28:26 | 5 | Vinnande bud |
10/11 19:31:14 | 4 | 450 kr |
10/11 19:31:14 | 5 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskiftet spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32 -
8026 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:53 -
8025 Spegellampett
"Regnaholm", IKEAs 1700-talsserie, 1990-tal. Förgy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:51